Nacházíte se zde: Úvod / O nás / Organizace kmene

Organizace kmene

Idea proč jsme vznikli, co si klademe za cíl, jak to ho chceme dosáhnout, jak se dělíme a tak podobně.

Realizace, organizace

Abychom vytvořili volnočasovou aktivitu pra naše děti a nás v době našich společných aktivit, pojali jsme nápad založit indiánský kmen. Cítíme se být potomky prérijních indiánů, ale uvědomujeme si, že jimi nejsme a pro někoho bohužel ani nebudeme. Proto bude naše kultura podobná našemu jménu - Čovečové. To znamená ryze česká, ze zřetelnou vazbou na naše vzory. Budeme se snažit je napodobit, s příměsí naší současné kultury a možností. Nebudeme dogmatičtí v dodržování předloh, stejně jako nikdy nebudeme žít v devatenáctém století na náhorních pláních. Jsme zasazeni do reálného kontextu ve kterém se pohybujeme a ve kterém naplňujeme woodcrafterské ideje. Tím přispíváme k formování vývoje našich dětí a koneckonců i nás.

Rozdělení vychází z předpokladu fungování v naznačených mantinelech:

  • Potěr, tvoří čerstvě narození do období, kdy s nimi můžeme začínat cokoliv podnikat 0-4. Účastní se se svými rodiči, nemusí nic skládat. Typicky nasávají atmošku celým tělem
  • Píďaly školkový a ranně školní věk 5-8let, lóže skřítků (LS)
  • Prťata, školní věk 8-11, malá lóže (ML)
  • Pižďuši, školní věk 11-15, malá lóže (VL)
  • Pišišvoři, rod dospělých 16+, velká lóže (VL)

Když se člověk dostane do nějakého se člověk dostane do nějakého nového společenství, touží přirozeně po tom, aby tam hned napoprvé udělal na ostatní dobrý dojem. Chce proto ukázat, co umí, jaký je a že se uchází opravdu vážně o přijetí. Totéž platí i pro ty, kteří do toho společenství již patří. Rádi by věděli, zda je nováček "z dobrého těsta" a zda bude pro ně přínosem. Proto musí nováček podstoupit přijímací zkoušku - projít zasvěcovací stezkou.
E.T.Seton - Kniha lesní moudrosti

Každý nový budoucí Čoveč musí složit Přijímací zkoušku. Poté se účastní všech aktivit. Právoplatným Čovečem se stává po projití Zasvěcovací stezky, která nesmí trvat déle než rok. Po splnění všech požadavků je na nejbližším Sněmu přijat, může si zvolit rodové jméno a od této chvíle začíná plnit Orlí pera, ev. Mistrovství.

Akce dokumentů

Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« září 2022 »
září
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930