Nacházíte se zde: Úvod / O nás / Založení kmene

Založení kmene

Co nás k tomu vedlo a jak si to zhruba představujeme

Naše idea

Vytvořit volnočasovou aktivitu pro naše děti a děti našich kamarádů a známých, při které využijeme reálie severoamerických indiánu (indiánů plání a rovin) kmene Lakotů (orientačně) a tím vytvoříme prostředí pro formování osobností děti a tvořivé společné zábavy a poučení pro ně i pro nás - jejich rodiče.

Založením imaginárního indiánského kmene, jehož životem budeme motivovat a naplňovat naše zájmové aktivity. Reálie využijeme pokud možno přesně, ale ne dogmaticky. Skrze zábavu budeme vštěpovat dětem hodnoty dobra, hrdosti, poslušnosti, lásky, seběvědomí, soutěživost, fair-play, ohleduplnosti a tolerance. Zapojení dospělých je velice vítáno. Pro aktivity budou platit odlišná pravidla/hodnocení pro děti s ohledem na jejich věk.

V prvních aktivitách vyrobíme 'dobové' doplňky, které nám pomohou co nejlépe napodobit skutečný život indiánů.Splnění určitých dovedností/znalostí budeme odměňovat, stejně jako účast na společných akcích. Aktivity budou koncipovány pro děti od 3let a jejich rodiče. U mladších je účast rodičů povinná u ostatních vítaná.

V době vzniku předpokládáme společné celodení víkendové schůzky s programem s četností 1x měsíčně. 2-4 'víkendovky' během školního roku. Týdení tábor o prázdninách. Zimní lyžování.

Aktivity povedeme v duchu idálů woodcraftu. Nováčky přijmeme na základě splnění zasvěcovací stezky. Pak mohou plnit Orlí pera a Mistrovství orlích per. Pocty budou udělovány na sněmech, uskutečňujících se třikrát ročně: na jaře, na táboře a na podzim.

Dočasný přípravný výbor bude do prvního sněmu kmene plnit roli náčelnictva ve složení:

  • Petra Prokešová
  • Lenka Smětáková
  • David Korecký
  • Roman Směták

Kmen se jmenuje Čovečové (Čoveč, Čevečem, Čovečů, Čovečům; pozor na plánovanou ;-) možnou a pravděpodobně běžnou záměnu s běžně užívaným oslovením 'člověče'). Jméno má zvukomalebnou (onomatopoickou) vazbu na názvy původních, tedy originálních kmenů, našich vzorú, s odkazem na naše české prostředí, protože ani v naplňování ducha indiánů nebudeme rigidní a dogmatičtí. Budeme prostě 'pravými českými indiány'.

Akce dokumentů

Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« září 2022 »
září
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930