Nacházíte se zde: Úvod / Události / 2008 / Jarní výprava na Krkavčí Horu

Jaká byla Jarní výprava na Krkavčí horu

Popis proběhlé události

Pátek

 • sraz na nádraží v 17:00. Implementujeme Martínkovi a Matýskovi do batohů karimatky, kupujeme lístky a vyrážíme k vlaku. Docela dost lidí ale získáváme místa ve zvýšené části. Cestou topo příprava,  rozdávám podklady, mapy, topo značky, text Buráků. Cesta v poklidu, vlastně jenom pořád něco volali - tady intenzitou nikoliv obsahem sdělení. V Berouně jedne z kluků překvapivě prohlásil: Už jsme v celém vlaku sami! A měl pravdu. Tak jsme hodnem všechno zabalili a provedli spěšný výsadek. Odtušil jsem, ža asi budeme přestupovat, což mě zůstalo do této chvíle utajeno. A taky že jo! Akorát nevíme do čeho a nádraží vypadá opuštěně. Naštěstí pán co koukal z okna vlaku věděl vše, dokonce i to ža nám na III nástupišti stojí lokálka směr Rokycany a tže a jede přes Hýskov. Asi byl vod fochu.
 • V lokálce třídní výlet nějakého gymnázia. Kytary, komba, frešky. Opakujeme cestu. Začátek se zdá jednoduchý, začínáme po modré značce. První vede výpravu Matýsek, pak se budou střídata a já to budu z pozice nehrajícího kapitána jistit. Vystupujeme v Hýskově. Počasí nic moc pošmourno, vypadá to že kažkou chvíli začne pršet. Orientuji Matesovi správně mapu a vydáváme se potřebným směrem. Na silnici, po které máme jít a ze které bude odbočovat po modré modrou nenalézáme. Vydáváme se přesto dál. Když už je to divné odbočujeme po schodech mezi domky. Začínají je bolet nohy, stále chtějí odpočívat. Na konci ulice se vydáváme po jedné ze dvou cest s tím, že je to naším směrem a určitě na modrou dorazíme. Po cestě si náladu zlepšujeme tím, že vyjmenováváme její pozitiva. Např. máme jídlo, bez jídla bvy to bylo mnohem horší (já); můžeme se vždycky vrátit (Klára), neprší (Mates), nejsou tu  medvědi (já) na toto Marťa popoběhl na jeho slova o unavenosti poměrně čiperným tempem a smazal tak mezeru cca 5ti metrů, kterou do této chvíle měl. Cestou přicházíme na to, že jsme pravděpodobně v lokálce (paradoxně - poměrně klidný výstup) zapomněli karimatku. Přituhuje.
 • Jdeme dál po cestě, kde není po modré ani památka. Jdeme intuitivně s vírou, že na modrou narazíme. Nevím, do jaké míry mi věří. Je to dobré narážíme na ní. Sestupujeme do údolí a nevíme doleva či doprava? Jdeme doleva ačkoliv hájenku tučíme vpravo. Podle Jirky tu má být brod, vykácená paseka u odbočky. Všechno to nacházíme, ale v tu chvíli si vůbec nejsme jisti, jestli jdeme správně. Nicméně blížíme se a stoupáme, což je dobré. Cestou narážíme na velké rozryté plochy. Hned jsem je poučil, že je to od divokých prasat. Domnívám se, že to prospělo k dřívějšímu zálezu na kutě ;)
 • Koněčně vrchol a vidíme rukáv na letišti Buranos Aires, jsme zahráněni. V klidu dorážime k hájence a vybíráme místo na spaní je asi půl deváté do setmění nám zbývá 40minut. Všechno je mokré a zarostlé. Bereme zavděk zpočátku nehostinným paloukem, rozježděným od lesních mechanizmů. Vše pozdější se bude odehrávat tady a také k tomuto místu získáme velice kladný vztah.
 • S vědomím, že nemámě moc času ženu do vybalování a stavby stanu. Myslel jsem že mi budou pomáhat, taky že mají dnahu, bohužel výsledný efekt je záporný :). Dej jim podržet kolíky a polovinu ztratíí. Vybrabčíme skoro všechny KPZky protože celty nemají navázaná špagátky. Zdržení. Stany stíháme, nestíháme oheň. Studená večeře, chleba se salámem. Kluci nechtějí. Oni jsou úplně promočení!! To šli setjnou cestou, mají poměrně srovnatelné boty a já jsem vlhký ale oni jsou všichni úplně mokří. Tak převléknout a do spacáku. Pak tedy hlad a chleba vzat na milost. Rezignujeme na mytí, zuby i oheň. To by v takovýchto podmínkach uznal iu hygienik hlmp doufám, že i jejich matky ;). Vyprávím zpaměti výchovné příběhy, protože přípravu jsem nechal v tiskárně. Spí jako špalci. Se pláštěnek pod sebou a všeho co najdu vyrábím provizorní ležení. Zima mi asi i díky novému spacákuk nebyla.

Sobota

 • probuzení
 • příjezd Korčáků
 • hry na louce
 • oběd
 • střílení z luků
 • stavba stanů
 • příprava ohně, kuřata, dřevo
 • oheň
 • spánek

Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« září 2022 »
září
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930