Nacházíte se zde: Úvod / Události / 2011 / Hra o staré Praze 2011

Jaká byla Hra o Staré Praze 2011

Duch pana RohlíčkaSešli jsme se u kostela Nanebevzetí panny Marie v Záběhlicích. Po překonání akademické čtvrthodinky jsme se nejen nudili, ale i klepali zimou. Naštěstí pro nás jsme vyslyšeli „slyšte baratři, slyšte sestry“ a shlédli divadélko O Skvnitém kojotovi. Přišel za námi pan detektiv (jehož jméno jsme bohužel zapomněli) a přiznal se nám, že i když je již zkušeným detektivem, budeme mu muset s jeho prvním případem pomoci. Rozdělili jsme se do osmi týmů.

Po rychlém seznámení, sečtení, zjištění adres míst kde máme vraždu pana Rohlíčka vyšetřovat a dokončení takové té nut(d)né administrace jsme KONEČNĚ vyrazili plnit úkoly. Ač každá skupinka vyrazila jiným směrem, většina se jich sešla přímo u Záběhlického zámku kde také ležela mrtvola pana Rohlíčka. Po sběžném ohledání, vyřešení úkolu a první svačině jsme vyrazili hledat Mládežnickou ulici. Jak jistě je Vám všem známo, hledání ulice ve spleti panelových domů není úkol snadný (zvlášť když celých 15 minut po svačině narazíte na restauraci s nálepkou Ano, šéfe!) No, jsme šikovní a ten červenej kus plechu s nápisem Mládežnická jsme našli, už jenom hřiště s pískovištěm…jsme u zahradníka (UF!) a ten nás nepotěší ničím jiným než hledáním plevelu. Pochopitelně nejen tak ledajakého, ale zdřevnatělého, hranatého a navíc zahrabaného v písku. Po pěti minutách krtkování jsme dostali dva body (tak málo za boty plný písku???) a pár nezbytných informacích o vraždě. 

Následovala návštěva rodičů zavražděného. Jako jiní důchodci měli MOC rádi slevy a tak jsme fasovali letáky, imaginárních (škoda co) korun a kupte co nejvíc věcí. Asi po pěti minutách přebírání těch ne-u-vě-ři-tel-ně levných jogurtů JENOM za 390 nám z toho začalo trochu hrabat, ale naštěstí už jsme měli nakoupeno a šlo se k paní doktorce.

Zahráli jsme si hru „ukaž mi své mandle“, která vyloženě pomáhá těm co se na sluníčku přehrabávali v letácích Lidlu a tak jsme ukázali mandle, jazyk a zbytek důstojnosti každému kolemjdoucí, který slyšel našé nádhérné řétězově přédávané ÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉÉ.

Času už moc nezbývalo a tak jsme se lehkým (po několika metrech ustupujícím) klusem vydali hledat matku a dceru zesnulého. NO. Našli jsme je, poslepu pak roztřídili mince a s mírným (asi 15 minutovým ) spožděním dostavili na sraz, kde skoro nikdo nebyl. Zkusili jsme ještě zajít za kočím, ale sbalil to (prevít jeden).

Po slavnostním návratu opozdilců (my nic, my muzikant) jsme vyrazili za detektivem na konečnou tramvaje č.11 , kde jsme také zjitili, že pana Rohlíčka zabil pan Rohlíček (pro nechápavé sebevražda) a šli jsme zpět. Vyhlášení vítězů (pro zajímavost nejlepší byla skupinka Štěpána (1. od konce) následuje Klárka (2. odpředu(GRATULUJEME!!!!!!!!)) a v neposlední řadě skupinka Aničky a Maky (3.od konce)). Obsadili jsme tedy všechna bednová místa a po vyzvednutí cen (nechápu proč se cenově nehodnotí i místa poslední) jsme se rozloučili a jeli domů……

ÚČAST: Anička, Klára, Štěpán a Maky

NADŠENOST: MAXIMÁLNÍ

Odkaz na Mokroušovy fotky

Akce dokumentů

Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« září 2022 »
září
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930