Nacházíte se zde: Úvod / Události / 2011 / TaMaLo 2011

Jaké bylo TaMaLo 2011

error while rendering collective.contentleadimage.thumbnail
error while rendering collective.contentleadimage.full

Letos už 3. rokem uvítalo přívětivou sluneční září tábořiště na Malém Waldenu kmen Čovečů a s ním další kmeny pod taktovkou Velké rodiny. Někteří přijeli už ve čtvrtek krátce po poledni , jiní o něco později a další i velmi  pozdě . Přesto se na břehu malowaldenského rybníka v pátečním ránu tyčilo hrdě snad 15 týpí a několik šeltrů. Velkou radostí nám bylo uvítat zakladatelský kmen (obnovené LLM) ze Slovenska - Ďaleká cesta s náčelníkem Modokem.

Než jsme se nadáli , byl program společného táboření malé lože v plném běhu. Dopoledne členové naší malé lože splnili jeden ze svých úkolů – totiž uvaření oběda a předložili nám krmi originální i chutnou (indiánské placky s kuřecí směsí a kukuřicí). Odpoledne začalo seznamovací akcí ve vlastnoručně vyrobených žebřících. Následovalo několik zasvěcených přednášek o rozdělávání ohně s názornou ukázkou především vytření ohně bez lučíku a tulejky holýma rukama (Keny) Večer pak uzavřela modní přehlídka dámských rób na které mužské osazenstvo mohlo oči nechat a pro vydýchání této akce zvolilo v hostnoucím soumraku něžnou variantu shiny

Sobota byla ve znamení plnění  orlích per v řadě  poznávacích i fyzických disciplín, z nichž dle mého si náš kmen zvláště užil vrh oštěpem, ač jsme nikdo pero nezískali. Zároveň celý den probíhal workshop šití mokasínů a výrob různých indiánských ozdob. Navečer jsme na výzvu Áji navěsili na provázky desítky vlaječek s našimi přáními Matce zemi  k jejímu svátku. A tak po buddhistickém způsobu jsme vyslali naše myšlenky povětru k nebi.

Nedělní počasí i poslední váhavce nahnalo do vlahé náruče rybníku. Dopoledne bylo vyplněné pletením roztodivných i velmi netradičních "pamihod" jak pravil Divous a výrobou tradičních jarních píšťalek. Následně se v rychlém sledu strhla bojová hra i potní chýše malinko předznamenaná krátkou přeprškou. Den vyvrcholil večerním sněmem s přiznáním řady činů a Loganovým pasováním na Orlího Sachema.  Pro nás měl sněm jen trochu hořkou příchuť našeho předčasného odjezdu.

Přesto ty tři dny stáli za to a radost ze společného sdílení našich přátel nemohlo už nic pokazit. Sláva Malému Waldenu, už se těšíme na TaMaLo 2012 .

 

Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« září 2022 »
září
PoÚtStČtSoNe
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930