Nacházíte se zde: Úvod / Události / 2011 / TaMaLo 2011 / Propozice TaMaLo 2011

Propozice TaMaLo 2011

Velké setkání malé lóže.

Velké setkání po dlouhé zimě


Shromáždění před stanyJako každoročně se na Velikonoční svátky připravuje setkání malé lóže - TaMaLo - neboli TÁboření MAlé LÓže. Toto setkání se zaměřuje na podpoření aktivit dětí a je pro ně připraveno mnoho atraktivních soutěží, výrob, výuk dovedností, vyprávění. Tamalo připravují ohnivci LLM což jsou nejzkušenější ze zkušených a tu dávají k dispozici svoje nouhau. Je škoda toho nevyužít a nezúčastnit se. Doposud jsme vždy museli konstatovat, že tato akce patří k nejbarvitějším akcím LLM, navíc je zaměřena na menší soukmenovce, což nám velice přesně vyhovuje. Zároveň je to místem pro setkání známých tváří, navázaní nových kontaktů, poznání kultury naší mateřské organizace a neposlední řadě i prezentací našeho kmene vůči nim. Není se čeho obávat, je pouze dobré vzít si k srdci následující informace...

Jak to probíhá

Je to dost daleko - cca 2hod cesty - my jezdíme auty. Letos předpokládáme příjezd ve čtvrtek odpoledne, tak abychom stihli postavit týpí. Program většinou končí v neděli, pondělí je vyhrazeno velikonočním zvykům a tradicím. Pro ty kteří mají Velikonoce naplánované jinak, můžou odjet v neděli odpoledne/večer domů.

Podrobnější rozpis programu a informace jsou na stránkách této události přímo na webu LLM. Já se proto zaměřím na informace dobré vědět pro nás.

Ubytování - typí vlastní - myslím máme jich dostatek, jídlo vlastní - jak se dohodneme - zase nějak po skupinkách, aby to bylo uvařitelné.

Po takřka celou dobu je postaráno o dětský program, což nám dává prostor pro "aktivní táboření" - najde se čas i na výrobu, lakros, šiny, hry, zpívání apod. 

Předpokládá se příjezd ve čtvrtek odpoledne/večer tak aby se daly pokud možno postavit týpí. Čas odjezdu vzhledem k velikonočnímu pondělí lze zvolit již dříve například v neděli odpoledne. Pak je možno dostát o svátku svým zaběhnutým rodinným zvyklostem.

Oblečení

Je dobré přizpůsobit dle možností svoje vybavení dle a vzhled zvyklostem těchto setkání. Ideální je samožřejmě pro muže bederka, deka, mokasíny, kapote, pro ženy ženské šaty, deka, mokasíny. Samozřejmě to nemá každý - včetně dětí, ale můžeme to zaimprovizovat. Šáhněte po starší klasických materiálech - flanel, plátno, manšestr v přírodních nebo tlumených barvách, dlouhé sukně apod. Nejméně vhodné jsou umělé materiály, křiklavé barvy, znaky dnešních komerčních výdobytků. 

Vybavení

Ideální je zase woodcrafterská výbava ale myslím, že pro nás bude odpovídající meta, že nebudeme mimo týpí kazit atmosféru táboření. Uvnitř týpí se zařídíme - jak kdo umí. Spát můžeme na igelitu, přes to karimatky - ideálně pokryté dekou na nich spacák. Vařit na ohni v kotlících. Pitná voda je k dispozici, dřevo též.

Pokud byste chtěli se sejít a společně vyrobit jakoukoliv část výzbroje, či výstroje jsme k dispozici radou a pomocí.

Ostatní

Prosím na základě těchto informacích o závazné rozhodnutí zda pojedete, ať to mohu nahlásit. Kapacita tábořiště (týčí) je omezená a organizátoři potřebují vědět počet a věkové obsazení dětí kvůli programu.

Na akcích je zvykem nepít alkohol - nebo alespoň rozhodně ne veřejně :-)

Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?
« červenec 2020 »
červenec
PoÚtStČtSoNe
12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031